هر آن چه که باید در رابطه با معاوضه ملک با بیت کوین، بدانید

در این روزها شاهد باب شدن موضوعی با عنوان “معاوضه ملک با بیت کوین” در میان افراد هستیم. درست است که بسیاری از افراد به دنبال چنین اقداماتی هستند، اما با توجه به صحبت یک کارشناس بازار مسکن، معاوضه خانه با بیت کوین از نظر قانونی غیرقانونی است، زیرا ارزهای دیجیتال پول رسمی کشورمان نیستند. چنین معاملاتی می­توانند باعث کاهش ارزش ریال شوند.

به هر حال، خرید و فروش خانه­ها به خصوص ویلاها و خانه­های لاکچری، پدیده­ی تازه­ای است که فعالان در بازار مسکن به وفور با آن مواجه می­شوند. اگر می­خواهید در این باره بیش­تر بدانید، پیشنهاد می­کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در طول مقاله در ابتدا در رابطه با معاوضه ملک با بیت کوین و خرید خانه با استفاده از آن صحبت می­کنیم. در ادامه با مفهوم تهاتر آشنا می­شوید و در نهایت در رابطه با موضوعی جذاب موضوعی جذاب تحت مضون خرید و فروش خانه در ایران و به خصوص تهران، صحبت خواهیم کرد.

معاوضه ملک با بیت کوین

در چند سال اخیر، دلار، خودرو، ملک و یا هر دارایی و ارزش دیگری که قابل مبادله باشد با اتریوم، بیت کوین و دیگر رمز ارزهای پذیرفته شده در پلتفرم­های خرید و فروش داخلی، امکان مبادله وجود دارد. لازم به ذکر است که در چنین مواردی، هیچ پروتکل امنی برای خرید و فروش وجود ندارد و قانونی هم در کار نیست. البته یک سری پروتکل­ها و قوانین وجود دارند، اما تنها توسط خریدار و فروشنده­ی فعال در این فضا ایجاد شده است.

در حال حاضر، آگهی معاوضه ملک مسکونی و تجاری از شمالی­ترین تا جنوبی­ترین نقطه شهر تهران ثبت شده است و فروشنده تصمیم می­گیرد که دارایی خود را با بیت کوین معاوضه نماید. پیش از آن که هر قانونی در این باره نوشته شود، بیت کوین در میان مردم شکل قانونی پیدا کرده و شاید بتوان گفت که این­ها نتیجه­ی ذات فراقانونی بیت کوین از زمان پیدایش آن است.

جالب است بدانید که فروشنده جهت معاوضه ملک با بیت کوین، معمولاً بنگاه املاک یا وکیل خرید و فروش را به منظور ثبت آگهی انتخاب می­کند. البته که با موضوع عجیب و غریبی رو به رو نیستیم و خرید و فروش­هایی که ریال در یک طرف آن­ها است، با همین روند انجام می­شوند. لام به ذکر است به هیچ عنوان، قیمت گذاری با بیت کوین انجام نمی­شود.

قیمت ملک­ها به ریال ثبت می­شود و هنگام معامله، قیمت ریالی تبدیل به اتریوم یا بیت کوین می­شود. دلیل آن هم این است که قیمت­ها مرتباً در حال تغییر است و مدام افزایش می­یابد.

خرید خانه با بیت کوین

در بخش­های قبلی در رابطه با قوانین خرید ملک با بیت کوین صحبت کردیم. در این جا قصد داریم این موضوع را کمی بیش­تر بررسی کنیم و در رابطه با نحوه­ی خرید ملک با استفاده از بیت کوین صحبت کنیم.

لازم است بدانید که پرداخت­ها می­توانند از طریق کیف پول انجام شوند. پس از آن که وارد کیف پول شدید، لازم است آدرس گیرنده را وارد کنید، در نهایت مقدار وجه پرداختی مشخص می­شود. البته به جز این راه، می­توان آدرس گیرنده را در بسیاری از کیف پول­ها با استفاده از تکنولوژی NFC، تماس دادن دو گوشی تلفن با هم و همچنین اسکن کردن یک کد QR، وارد کرد.

تهاتر ملک با بیت کوین

تهاتر با بیت کوین

اگر آگهی­های خرید و فروش خانه­های مسکونی و ویلایی را مشاهده کرده باشید، مطمئناً با عنوان تهاتر ملک با بیت کوین رو به رو شده­اید. شاید این عنوان در ابتدا کمی پیچیده به نظر برسد، اما اگر با تعریف تهاتر و مفهوم دقیق آن آشنا شوید، به خوبی می­توانید این موضوع را درک کنید.

تهاتر چیست؟

اجازه دهید با یک مثال ساده شروع کنیم. فرض کنید برادرتان به شما بدهکار است و قصد دارد برای پرداخت بدهی­اش، ملکی را بفروشد. اگر این ملک دقیقاً با مقدار بدهی شما هم قیمت باشد، می­توانید به ازای طلبتان آن را دریافت کنید. در حالت عام، این موضوع را تهاتر می­نامند. در تعریف قانونی تهاتر به این صورت تعریف می­شود:

در عین این که دو طرف از یکدیگر طلبکار هستند، باید نسبت به هم بدهکار هم باشند. در این صورت است که می­توانند برای تهاتر اقدام کنند.

تهاتر به صورت­های مختلفی انجام می­شود، اما در حالت کلی تهاتر به یِر به یِر شدن طلب فراد با هم گفته می­شود. این موضوع می­تواند برای راد با هم گفته می.شد و قصد دارد برای پرداخت بدهی . در ن خواهیم کرد.ز خرید ملک یا ویلا در هر کجا از ایران هم اتفاق بیفتد.

چرا افراد به سراغ تهاتر با بیت کوین می روند؟

معمولاً زمانی تهاتر انجام می­شود که برای استفاده از ابزار مبادله، شرایط مناسبی مهیا نباشد. همچنین زمانی که افراد نمی­توانند ملک و دارای خود را تبدیل به پول نقد کنند، تمایل برای استفاده از تهاتر بیش­تر می­شود. همچنین لازم است بدانید که اکثراً برای مواردی که ارزش بالایی دارند، از تهاتر استفاده می­شود. کاملاً واضح است که چرا معاوضه آن­ها با بیت کوین انجام می­شود، دلیل آن این است که ارزش این موارد نسبتاً بالا است.

خرید خانه با بیت کوین در ایران

در کشوری همچون آمریکا، معاوضه خانه با بیت کوین رایج است، در ایران نیز در حال حاضر در سایت­های بسیار زیادی، امکان معاوضه خانه با بیت کوین دیده می­شود. همان طور که در بخش­های قبلی هم اشاره کردیم، هنوز در ایران انجام هر نوع معامله­ای با بیت کوین به رسمیت شناخته نشده است. بیت کوین پول رسمی کشور ایران نیست و ممکن است انجام این نوع معاملات، ارزش ریال را به شدت کم کند و در نهایت قیمت­ها و همچنین ارزش بیت کوین بیش­تر شود.

اگر قصد خرید خانه با بیت کوین در ایران را دارید، می­توانید از ارز استیبل کوین تتر استفاده کنید. بنا بر دلار، ارزش ثابتی دارد. همچنین همه­ی افراد می­تواند تتر را به جای ارز فیزیکی خریداری کنند. قیمت ارز فیزیکی با خرید تتر، تغییر کمتری خواهد داشت. نکته­ی مهم این جاست که در برابر تورم در ایران نیز، ارزش دارایی­های مردم از دست نمی­رود. نوسانی در تتر اتفاق نمی­افتد. همچنین خطراتی همچون از بین رفتن پول کاغذی و یا دزدی را به دنبال ندارد.

خرید خانه در تهران با ارز دیجیتال

در بخش قبلی در رابطه با خرید خانه در ایران با استفاده از ارزهای دیجیتال صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم به صورت جزئی­تر در مورد این مسئله صحبت کنیم و به بررسی موضوع خرید خانه در تهران با ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین بپردازیم.

اگر بخواهیم بگوییم از چه زمانی افراد شروع به خرید و فروش خانه و ویلاهای خود در تهران و معاوضه آن با ارزهای دیجیتال پرداختند، باید در رابطه با ریال صحبت کنیم. زمانی که ارزش آن در کشورمان، ایران کاهش پیدا کرد، پای ارزهای دیجیتال نیز به بازار خرید و فروش املاک در پایتخت باز شد. تا جایی که امروزه، بخش قابل توجهی از معاملات ملک­ها با ارز دیجیتال بیت کوین انجام می­شود.

معاوضه ملک با بیت کوین

نکاتی در رابطه با معاوضه ملک با بیت کوین

اکنون که با خرید و فروش خانه با ارزهای دیجیتال آشنا شده­اید، لازم است نکات مهم و اساسی را نیز مد نظر داشته باشید. این نکات عبارتند از:

  • بیت کوین تنها برای پرداخت نقدی و سپرده گذاری در دسترس است. بنابراین اگر شما خریدار ملکی باشید، تنها قادر هستید سپرده اولیه خود را با ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین پرداخت نمایید. دقت داشته باشید که به منظور پرداخت مبلغ باقی مانده یا قسط­های دیگر، باید با استفاده از ارزهای معمولی اقدام کنید.
  • بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال دیگر، باید به یک کیف پول امن منتقل شود.
  • همان طور که خودتان می­دانید و در طول مقاله هم اشاره کردیم، بیت کوین به عنوان پول رسمی کشور شناخته نشده است. اگر در طول روند معامله، مشکلاتی به وجود آید، به احتمال زیاد امکان حق خواهی فرد متضرر وجود نخواهد داشت. دلیل آن هم کاملاً واضح است، شما معامله­ی قانونی انجام نداده­اید.
  • اگر قصد خرید دارید، لازم در رابطه با ارسال و پیگیری ارزهای دیجیتال مورد نظرتان اطلاعات کافی داشته باشید و یا از یک متخصص کاربلد در این زمینه کمک بگیرید. نوسان و تغییر قیمت ارزهای دیجیتال نیز از موارد مهمی است که باید آن را مد نظر داشته باشید.
  • آگاه بودن از مباحث حقوقی، نحوه­ی نوشتن مبایعه نامه با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال و همچنین نحوه­ی پرداخت هزینه از مواردی است که در صورت وارد شدن به این نوع از معاملات باید در مورد آن­ها نیز بدانید.

کلام آخر

در این مطلب در رابطه با معاوضه ملک با بیت کوین صحبت کردیم. شاید در ابتدا این مورد به نظرتان برسد که می­توانید از این طریق یک معامله ناشناس داشته باشید، اما به عنوان آخرین صحبت­‌ها، لازم است تأکید کنیم که این معاملات در عین حال که جذاب هستند، هنوز در ایران به طور قانونی شناخته نشده­اند. بنابراین اگر وارد چنین معاملاتی شدید، باید ریسک­‌های احتمالی آن را هم در نظر داشته باشید.

در تهراندشت کرج هم معامله‌هایی با ارزهای دیجیتال در جریان هستند که شما هم میتوانید این معامله‌ها را انجام دهید اما قبل از هر اقدامی به شما توصیه میکنیم تمامی احتمالات را در نظر بگیرید و با مشاور املاک و همچنین وکیل پایه یک دادگستری برای این معامله مشاوره داشته باشید.

تلاش کردیم در طول مقاله به بررسی موضوعاتی بپردازیم که در ابتدا شما را به خوبی با معاوضه خانه­ها با ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین آشنا کرده و در ادامه به بررسی مهم­ترین نکات آن بپردازیم. دانستید که معاوضه خانه با ارز دیجیتال به چه معنا است، تهاتر چیست و شرایط خرید خانه با بیت کوین در ایران و شهر تهران به چه صورت است. در نهایت نیز به مرور نکات مهمی در این زمینه پرداختیم.

خرید ملک با بیت کوین

2 دیدگاه برای “معاوضه ملک با بیت کوین

  1. اشتراک‌ها: تهاتر ملک چیست و چگونه تهاتر انجام دهیم؟

  2. سعید گفته:

    سلام. یک جفت فرش دستباف ۹ متری تبریز ۸۰ درصد ابریشم دارم . فوق العاده بی نظیر و منحصر بفرد . در کل ایران نقشه اش تک است. همتا ندارد . با ارزهای دیجیتال هم معاوضه میکنم . قیمت یک میلیارد . با تشکر ۰۹۱۴***۲۷۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *