ویلا مدرن را با چه ویژگی­‌هایی می­توان شناخت؟ نمای ویلای مدرن چگونه به چشم می­خورد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، نیاز دارید تا کمی بیشتر با معماری سبک مدرن و طراحی­‌های آن آشنایی پیدا کنید. در ویلاهای مدرن از اصول و ابتداییات سبک معماری مدرن استفاده می­شود. پیشرفت تمدنی تاثیر زیادی بر معماری می­گذارد پس می­توان گفت که ظهور فناوری های نوینی از قبیل سیستم‌های دیجیتال و کنترل از راه دور، بتن، فلز، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، شیشه‌های نشکن و غول پیکر، سبب مدرنیته شدن معماری گردید.  به عنوان مثال ساخت برج ایفل را به عنوان ابرسازه ای با بکارگیری مصالح جدید، می توان نمونه ای از مدرنیسم در جهان معماری به شمار آورد. رفته رفته مدرنیسم در سبک­های معماری به ساخت و طراحی ویلاها نیز کشیده شد و برای همین هست که باغ ویلا مدرن امروزه به این شکل دیده می­شود.

از مولفه‌­های پیشران در پیشرفت سبک مدرنیسم در ویلاسازی، می توان به توسعه سریع علم و تکنولوژی، خرد گرایی و … اشاره نمود. باید آشنایی و شناخت بیشتری با علائم و مفاهیم هر خط و فرم یک ویلای سبک مدرن پیدا کنید تا بتوانید یکی مانند آن را بیابید.

طراحی باغ ویلا مدرن

هر نمایی که شما از یک ویلا مشاهده می­کنید، زاییده یک سبک خاص از طراحی­‌های معماری است، پس می توانیم با بررسی دقیق یک ویلا و پلان و نقشه آن پی ببریم که این ویلا یک باغ ویلا مدرن است یا یک باغ ویلا کلاسیک؟ نشانه ها و علائمی که در نمای یک ویلای مدرن به چشم می خورد، عبارتند از:

اگر بخواهیم با عباراتی مختصر و جزء جزء ویژگی‌­های طراحی یک ویلا مدرن را ذکر کنیم باید بگوییم که؛ در نمای یک ویلای مدرن، جزئیات و نقوش کمتر دیده می شود، از خطوط عمودی و افقی و همچنین اشکال مستطیلی بیشتر استفاده می شود، متریال و سیستم‌های مدرن در آن به کار می رود، از خصوصیات ثابت نمای ویلای سبک مدرن می توان به برجستگی‌های گسترده در سقف، وجود سقف‌های مسطح و همچنین تأکید بر استفاده از صفحات افقی اشاره نمود،، هماهنگی میان سایت ها و فضاهای داخلی در آن وجود دارد، در بکارگیری مصالح سنتی به روش‌های جدید در احداث

ویلا مدرن و فضاهای باز فراوان در طراحی آن

در ویلا مدرن برجستگی­های گسترده­ای در سقف وجود دارد، وجود سقف های مسطح و همچنین تأکید بر استفاده از صفحات افقی داشتن مساحت بزرگ معمولاً از ویژگی های ویلای سبک مدرن است، بخاطر همین موضوع بسیار از ویلاهای مدرن دارای نقشه­هایی کوچک اما پیچیده هستند. بیشتر مساحت زمین توسط ویلای مدرن اشغال شده و خودنمایی می کند.

ویلا مدرن و پنجره­های دل­باز و روشن

پنجره در نمای یک ویلا چه از درون ویلا مدرن و چه از بیرون ویلا مدرن بسیار مهم است. پنجره­های بلند قد در نمای ویلا مدرن تاثیری در این سبک گذاشته­اند که هیچ المانی قادر به چنین تاثیرگذاری نخواهد بود. لازم به ذکر است که چنین پنجره­‌هایی بسیار تاثیرگذار در القای حس روز و شب، باد و باران و جو محیطی ویلا به ساکنان هستند و از این رو بسیار مهم جلوه کرده­اند. و البته به کارگیری آنها، در سقف و همچنین فضاهایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد می تواند تأثیر آنها را چندین برابر کند.

با ویلا مدرن آشنا شدیم

ویلا مدرن یا باغ ویلا مدرن امروزه سبکی رایج در طراحی و معماری ویلاهاست. با بررسی دقیق نقشه و المان­ها و همچنین سیستم­های بکار رفته در یک ویلا می­توان مدرن­بودن یا کلاسیک­بودن آن را تشخیص داد. با توجه به ویژگی­هایی که بیان شد دیگر می­توانید ویلا مدرن، باغ ویلا مدرن و هرنوع ویلایی را از لحاظ سبکی بشناسید و تفاوت­های آن­ها را متوجه شوید.

توجه شده است، پنجره در ویلای مدرن به صورت بلند و تمام قد به کار می­رود، بر صداقت متریال در این سبک تأکید می گردد، با بهره گیری از سایه و آفتاب در کنار هم فضای دلنشینی ایجاد می­شود و همچنین بر طراحی فضاهای داخلی باز در ویلای مدرن تأکید می گردد.

خرید ویلا مدرن

سیستم‌­های مدرن در باغ ویلا مدرن چه نقشی دارند؟

در ویلا مدرن، ستون‌های فولادی در نمای ساختمان پنهان نیستند و از آنها به منظور المانی بصری و تأثیرگذار بر بیننده استفاده می گردد. معماری مدرن رسالت دارد تا نمای یک ساختمان را چشم­گیر نشان دهد و علاوه بر آنکه نما را به خدمت ساکنین آن درمی­آورد، برای کسانی که از جلوی آن رد می­شوند نیز جذاب است.

 از مصالح اصلی روبنایی در معماری مدرن و حتی داخل خانه، می توان به بلوک بتنی اشاره نمود. به رنگ آمیزی دیوارهای بتنی و همچنین کف‌های داخل ویلای مدرن پرداخته شده و در معرض دید واقع اند. خرپاهای فولادی بلند، فضاهای وسیع تری را با تعداد ستون‌های کمتر و با فاصله از هم ایجاد می کنند. در این سبک ویلا، به نصب همچنین در ویلا مدرن از سیستم­‌های هوشمند و نوین زیاد استفاده می­شود زیرا رفاه ساکنین در آن اهمیت دارد. به عنوان مثال، سیستم‌­های برقی و سرمایشی و گرمایشی در ویلا مدرن بسیار حائز اهمیت هستند. البته لازم به ذکر است که از مهمترین فاکتورهایی که می تواند امنیت و رفاه ساکنین را فراهم کند، سیستم‌های مدرن و پیشرفته درب، دزدگیر و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی نوین می باشد.

طراحی ویلا مدرن

ویلا مدرن و فضاهای باز فراوان در طراحی آن

در ویلا مدرن برجستگی­‌های گسترده­ای در سقف وجود دارد، وجود سقف‌های مسطح و همچنین تأکید بر استفاده از صفحات افقی داشتن مساحت بزرگ معمولاً از ویژگی‌های ویلای سبک مدرن است، بخاطر همین موضوع بسیار از ویلاهای مدرن دارای نقشه‌­هایی کوچک اما پیچیده هستند. بیشتر مساحت زمین توسط ویلای مدرن اشغال شده و خودنمایی می کند.

ویلا مدرن و پنجره­‌های دل­باز و روشن

پنجره در نمای یک ویلا چه از درون ویلا مدرن و چه از بیرون ویلا مدرن بسیار مهم است. پنجره­‌های بلند قد در نمای ویلا مدرن تاثیری در این سبک گذاشته­اند که هیچ المانی قادر به چنین تاثیرگذاری نخواهد بود. لازم به ذکر است که چنین پنجره­‌هایی بسیار تاثیرگذار در القای حس روز و شب، باد و باران و جو محیطی ویلا به ساکنان هستند و از این رو بسیار مهم جلوه کرده­اند. و البته به کارگیری آنها، در سقف و همچنین فضاهایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد می تواند تأثیر آنها را چندین برابر کند.

با ویلا مدرن آشنا شدیم

ویلا مدرن یا باغ ویلا مدرن امروزه سبکی رایج در طراحی و معماری ویلاهاست. با بررسی دقیق نقشه و المان­ها و همچنین سیستم‌­های بکار رفته در یک ویلا می­توان مدرن­بودن یا کلاسیک­بودن آن را تشخیص داد. با توجه به ویژگی­‌هایی که بیان شد دیگر می­توانید ویلا مدرن، باغ ویلا مدرن و هرنوع ویلایی را از لحاظ سبکی بشناسید و تفاوت­‌های آن­ها را متوجه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *